Adres e-mail

Hasło

zapomniałeś hasło?

Debata Śniadaniowa - Cyberbezpieczeństwo - problem nas wszystkich? Strategie państw UE wobec wyzwań związanych z dostępem do danych w sieci

Gośćmi specjalnymi debaty byli przedstawiciele Estonii i Wielkiej Brytanii – krajów działających najskuteczniej w zakresie cyberbezpieczeństwa.  Harri Tiido, ambasador Estonii w Polsce, stwierdził, że problemy cyberbezpieczeństwa powinny być rozpatrywane na poziomie państwowym, nie tylko technologicznym. Wskazał też na zdalne rozwiązania umożliwiające przechowywanie danych jako przykład radzenia sobie z zagrożeniami.

 

Tomasz Klekowski, prezes Związku Pracodawców Technologii Cyfrowych Lewiatan, dyrektor regionalny, Intel Corporation EMEA, zauważył, że bezpieczeństwo powinno być priorytetem już na etapie projektowania procesów w organizacjach i budowy podstaw systemów IT. – Współpraca branży IT z administracją jest niezbędna, aby z wyprzedzeniem tworzyć podstawy polityki cyberbezpieczeństwa – powiedział.

 

Richard Bach, zastępca dyrektora ds. cyberbezpieczeństwa w Departamencie ds. Kultury, Mediów i Sportu Wielkiej Brytanii, stwierdził, że rolą rządu nie jest rozwiązywanie wszystkich problemów, ale przywództwo i zaangażowanie poprzez wskazywanie dobrych praktyk czy identyfikowanie zagrożeń. Uczestnicy debaty byli zgodni, że regulacje będą zawsze krok za zagrożeniami. – Dlatego konieczna jest koordynacja działań na poziomie rządów, organizacji i obywateli – podsumował Michał Boni, poseł Parlamentu Europejskiego.

 

 

Źródło: http://efni.pl/wp-content/uploads/2015/11/EFNI-2015_Relacje_PL.pdf    (strona 34)

Nasze priorytety

Celem Związku jest promowanie transformacyjnej roli ICT w rozwoju gospodarki i społeczeństwa, roli daleko wykraczającej poza tradycyjną formułę wspierania podstawowej działaln.

więcej

Jak zostać członkiem?

Aby zostać członkiem ZPTC Lewiatan należy skontaktować się z biurem związku.

więcej

Informacje o związku

projekt i realizacja: strony internetowe kielce NET-atak.pl