Adres e-mail

Hasło

zapomniałeś hasło?

Sygnity

Sygnity S.A. oferuje pełen zakres usług informatycznych dla dużych, średnich i małych przedsiębiorstw oraz instytucji administracji publicznej. Dostarcza nowoczesne rozwiązania własne oraz czołowych międzynarodowych firm informatycznych. Do podstawowych obszarów działalności firmy należą: doradztwo informatyczne, produkcja i wdrażanie oprogramowania, integracja rozwiązań, audyt i testowanie oprogramowania, dostarczanie infrastruktury informatycznej, outsourcing IT

 

INFORMACJA O FIRMIE

 

Sygnity działa na polskim rynku już od 20 lat. W tym czasie zrealizowaliśmy kilka tysięcy projektów informatycznych dla klientów ze wszystkich branż polskiej gospodarki – zarówno komercyjnych, jak i instytucji publicznych. Każdy z nich pozwalał nam rozwijać nasz potencjał i kompetencje, zdobywać doświadczenia oraz specjalistyczną wiedzę. 

Obecnie zatrudniamy ponad 1700 pracowników i możemy poszczycić się jednym z najliczniejszych zespołów ekspertów na polskim rynku informatycznym.

Dynamiczne zmiany Sygnity są wynikiem zarówno procesów akwizycji przedsiębiorstw, które posiadały cenne z punktu widzenia przekształceń produkty, jak również naturalnego rozwoju struktury spółki. W 1995 roku weszliśmy na Warszawską Giełdę Papierów Wartościowych. Byliśmy wtedy drugą firmą informatyczną na polskim rynku, która wybrała taki plan rozwoju. W 2007 roku nastąpiła konsolidacja firm ComputerLand i Emax. Właśnie wtedy spółka zmieniła nazwę na Sygnity SA. W wyniku tej fuzji powstała druga co do wielkości giełdowa spółka informatyczna w Polsce. W latach 2010-2011 połączyło się kilka najważniejszych spółek funkcjonujących w ramach Grupy Sygnity: ARAM, PB Polsoft, Sygnity Technology i Winuel. Wprowadzone wtedy spójne procesy i zasoby zwiększyły sprawność operacyjną firmy i umożliwiły jej doskonalenie zdolności tworzenia nowatorskich rozwiązań.

W marcu 2010 roku nowym prezesem Sygnity został Norbert Biedrzycki, który z sukcesem przeprowadził spółkę przez program restrukturyzacji oraz zdefiniował nową strategię jej rozwoju. Aby w pełni wykorzystać swój potencjał, Sygnity zamierza prowadzić ekspansję na rynkach międzynarodowych. We wrześniu 2011 roku firma podpisała strategiczne porozumienie ze światowym koncernem Huawei, dzięki któremu rozpoczyna m.in. sprzedaż własnych rozwiązań w 16 krajach Europy

 

REPREZENTANT FIRMY W ZWIĄZKU

Roman Durka jest doktorem nauk technicznych Politechniki Wrocławskiej. Ukończył również studia MBA w London School of Economics and Political Science.

Od ponad trzydziestu lat związany z sektorem nowych technologii. Swoją karierę zawodową rozpoczął w 1982 roku w Instytucie Komputerowych Systemów Automatyki i Pomiarów Sp. z o.o., z którym był związany do 1991 roku. W latach 1991-1997 pracował dla IBM Polska Sp. z o.o., gdzie kolejno pełnił funkcje kierownicze: Dyrektora Sprzedaży Sektora Bankowo-Finansowego, Dyrektora Oddziału, Dyrektora Sprzedaży, Zastępcy Dyrektora Generalnego. W latach 1997 – 2006 był Prezesem Zarządu i Dyrektorem Zarządzającym polskiego oddziału firmy Dell. W latach 2006-2007 jako Prezes Zarządu tworzył polski oddział spółki Clearwire. W 2008 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu polskiego oddziału Sun Microsystems. W latach 2007-2009 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Nortel Networks Sp. z o.o. W latach 2009-2011 był Prezesem Zarządu Fujitsu Technology Solutions Sp. z o.o. W 2012 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu spółki Runicom S.A. Od 2012 roku w randze Prezesa Zarządu kierował polskim oddziałem Kapsch BusinesssCom.

 

1 kwietnia 2015 roku objął stanowisko Wiceprezesa Zarządu w Sygnity.

Informacje o związku

Członkowie

Ustawodawstwo

projekt i realizacja: strony internetowe kielce NET-atak.pl