Adres e-mail

Hasło

zapomniałeś hasło?

Plagiat.pl

Plagiat.pl jest twórcą i właścicielem jedynego w Polsce powszechnie stosowanego internetowego systemu antyplagiatowego. Z usług ochrony antyplagiatowej korzysta ponad 140 polskich uczelni, w tym największe i najbardziej renomowane. Klientami Plagiat.pl są także szkoły ponadpodstawowe, firmy komercyjne, wydawnictwa oraz instytucje publiczne, w tym Najwyższa Izby Kontroli, prokuratury i sądy.

INFORMACJA O FIRMIE

 

Firma Plagiat.pl Sp. z o.o. (www.plagiat.pl) została założona w 2002 r. i jest właścicielem powszechnie stosowanego w Polsce Internetowego Systemu Antyplagiatowego Plagiat.pl. Program służący ochronie prac dyplomowych jest wykorzystywany na ponad 140 uczelniach publicznych i niepublicznych, m.in. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, na Uczelni Łazarskiego, na Uniwersytetach Ekonomicznych w Krakowie, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu oraz na uczelniach medycznych, m.in. na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym czy na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Plagiat.pl udostępnia szkołom ponadpodstawowym serwis Antysciaga.pl, świadczy usługę ochrony treści przed nieuprawnionym wykorzystywaniem m.in. na rzecz wydawców prasy, a wydawcom książek oferuje usługę BookWatch – Antypiracki Monitoring Książek. Działalność firmy Plagiat.pl nie ogranicza się jedynie do dostarczania rozwiązań informatycznych, lecz obejmuje również tworzenie, wdrażanie i ewaluację procedur antyplagiatowych. Firma wprowadza na rynek nowe rozwiązania technologiczne, m.in. Akademicki System Archiwizowania Prac (ASAP) umożliwiający zabezpieczenie i dostęp online do zasobów archiwum uczelnianego, obejmującego także studenckie prace dyplomowe. Aplikacja pozwala na integrację z innymi systemami informatycznymi wykorzystywanymi przez uczelnie. Plagiat.pl prowadzi i wspiera działalność promocyjno-edukacyjną, jest partnerem organizowanych m.in. przez NBP i Helsińską Fundację Praw Człowieka konkursów dla uczniów i studentów. Firma uczestniczy w organizacji Olimpiady Przedsiębiorczości, skierowanej do młodzieży ponadgimnazjalnej. Strategicznym celem Plagiat.pl jest stworzenie szczelnego systemu antyplagiatowego dla polskiego szkolnictwa wyższego i nauki oraz promowanie idei poszanowania praw autorskich i uczciwości intelektualnej w życiu akademickim i naukowym.

 

REPREZENTANT FIRMY W ZWIĄZKU

 

dr Sebastian Kawczyński - doktor nauk historycznych (Instytut Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego, 2003), MBA (Akademia Leona Koźmińskiego, 2010).

Jeden z pomysłodawców i animatorów ruchu antyplagiatowego w Polsce. Prezes zarządu Plagiat.pl Sp. z o. o., współzałożyciel Fundacji im. Augustine’a Jeana Fresnela. Pracował jako nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Warszawskim. Był organizatorem debat oksfordzkich w Stowarzyszeniu Szkoła Liderów oraz koordynatorem projektu Domena Internetowych Repozytoriów Wiedzy w ICM UW. Autor licznych publikacji prasowych o plagiatowaniu, pracuje nad książką nt. zwalczania plagiatów i procederu pisania prac na zamówienie w szkolnictwie wyższym.

Informacje o związku

Członkowie

Ustawodawstwo

projekt i realizacja: strony internetowe kielce NET-atak.pl